Wednesday, 8 February 2017

بازداشت و تفتیش محل کسب یک زوج بهایی در زاهدان

به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز شعله رام و شایان رحیمی دو شهروند بهایی ساکن شهر زاهدان صبح امروز در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ پس از تفتیش محل کسب آنان ،توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.
بنابرگزارش مجموعه خبری بهایی نیوز به نقل از منابع مطلع ماموران امنیتی صبح امروز ساعت ده و بیست دقیقه به محل کسب پدر شعله رام رفته و پس از تفتیش محل کسب ، خانم رام را که در آنجا بود بازداشت کردند و همچنین ماموران امنیتی به محل کسب شایان رحیمی همسر شعله رام رفته و پس از تفتیش محل کسب او ، وی را نیز بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل کرده اند.
به گفته یک منبع نزدیک به این خانواده بهایی ، هر دو این افراد برای اولین بار بازداشت شده اند و ماموران امنیتی اعلام کرده اند که اتهام آنان " اقدام علیه امنیت ملی" بوده است.
طی ماههای اخیر بازداشت شهروندان بهایی در مناطق مختلف کشور روبه افزایش یافته و در هفته های اخیر نیز این بازداشت ها در استان های مختلف از جمله یزد، کرمان، اصفهان و تهران صورت گرفته است.
بهاییان از بزرگترین اقلیت‌های دینی در ایران هستند که جمهوری اسلامی آن را به رسمیت نمی‌شناسد و به عنوان "فرقه ضاله" از آن نام می‌برد.پس از انقلاب اسلامی در ایران بسیاری از شهروندان بهایی تنها به دلیل باورمند بودن به آئین بهایی بازداشت شده اند و با احکام ناعادلانی دوران محکومیت خود را طی کرده اند، با این وجود مسئولین جمهوری اسلامی همواره عنوان کرده اند که حکومت ایران هیچ گاه به صرف بهایی بودن پیروان دیانت بهایی با آنان برخورد نکرده و بهائیان از حقوق شهروندی برخوردارند .

No comments:

Post a Comment